blog

IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma Elektrik Malzemeleri Fuarı, 2023 Yılına Ertelendi

6-9 Ekim 2021 tarihlerinde İFM – İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan, Nergiz Arifoğlu'nun da Yönetim Kurulunda bulunduğu ATMK’nın, AGİD ile birlikte stratejik ortağı olduğu INFORMA Markets tarafından düzenlenen “İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma& Elektrik Malzemeleri Fuarı”, mevcut olumsuz koşullar nedeniyle 2023 yılına ertelendi.

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Başta Manavgat, Marmaris ve Bodrum olmak üzere ülkemizin güney ve ege bölgelerinde çıkan ve uzun süre kontrol altına alınamayan orman yangınlarını büyük bir endişeyle takip ediyoruz. Yaşanan bu afet sürecinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Doğal yaşam alanlarını korumanın hayati önemini bize bir kere daha hatırlatan bu afetten olumsuz etkilenen tüm ekosistem için derin bir üzüntü duyuyor, toplum olarak bu afetin yaralarını en kısa zamanda aşabilmeyi umuyoruz.

ATMK Uluslararası Işık Günü Sergisi

Işığın önemine dikkat çekmek amacıyla 2018 yılında UNESCO tarafından “Uluslararası Işık Günü” ilan edilmesinden sonra, 16 Mayıs tüm dünyada ışığın önemine dikkat çekilen bir güne dönüşmüştür. 

ULUSLARARASI AYDINLATMA FUARINA BİLDİRİ GÖNDERMEK İÇİN SON GÜN 16 NİSAN

13. Uluslararası Aydınlatma Kongresi, Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı IstanbulLight kapsamında,  6-7 Ekim 2021 tarihinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.  Ana teması, “Aydınlatmada Dönüşüm” olarak belirlenen kongreye  katılım için bildiri özetlerinin son gönderilme tarihi: 16 Nisan 2021.

Makine Hatıraları Uzay Sergisi - Refik Anadol

Parametrik veri heykel yaklaşımı ile mekâna-özel kamusal sanat, alanında, immersive enstalasyon yaklaşımı ile ise canlı işitsel-görsel performans alanında çalışmalarına devam eden Refik Anadol, Makine Hatıraları : Uzay sergisi ile 18 Mart tarihinde, Pilevneli Gallery’de!

Ulusal Aydınlatma Kongresi İstanbul Fuar Merkezi 6-7 Ekim 2021

13. Ulusal Aydınlatma Kongresi, 6-7 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek! Farklı uzmanlık alanlarına ihtiyaç duyulan disiplinlerarası bir çalışma konusu olan aydınlatmada, LED ışık kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması ile sektör önemli bir değişime uğramış, dijitalleşme gereği nesnelerin interneti, büyük veri ve yapay zeka gibi ileri teknolojiler ile de dönüşüm göstermeye başlamıştır.

İSTANBUL SENİN - AYDINLATMA ÜRÜNLERİ TASARIMI YARIŞMASI

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından 2020 yılında düzenlenen İstanbul Senin yarışmalarının bir diğeri olan “Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması” 9 Ocak 2021 tarihinde sonuçlandı. İstanbul’un açık alanlarındaki aydınlatma ürünlerinin tasarımını konu alan yarışmada, İstanbul’un çok katmanlı kozmopolit dokusuna ve yol, cadde, sokak, meydan, tarihi çevre, park ve bahçeler gibi farklı işlevlere uygun kullanım imkânı sağlayacak ürün tasarlanması amaçlandı.

ISTANBUL THE LIGHTS

İBB ve Çağdaş İstanbul Vakfı, tarafından “Istanbul the Lights” adıyla düzenlenen proje kapsamında 50’nin üzerinde sanatçının eseri, şehrin farklı park ve meydanlarında yerlerini aldı. 7 Aralık - 3 Ocak tarihleri süresince kent insanlarının erişimine açık olan, kent kültürüne yeni bir zenginlik ve heyecan getirmesi hedeflenen etkinlik, şehrin birçok noktasında İstanbullularla buluşuyor.

Aydınlatma sektörü 06-09 Ekim 2021’de IstanbulLight’ta buluşacak!

Aydınlatma sektörünün uluslararası en önemli buluşması olan IstanbulLight, 13. kez sektöre değer katacak ve katılımcıların iş hacmini geliştirecek güçlü bir fuar sunmaya hazırlanıyor. Informa Markets’ın global enerji portfolyosu altında, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 13.Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Ekipmanları Fuarı ve Kongresi, 06-09 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tepta ile Aydınlatma Tasarımı Konferansları

Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu, sektörel toplantıların, seminerlerin online platformlara taşındığı pandemi sürecinde, Tepta Aydınlatma tarafından düzenlenen Tepta ile Aydınlatma Tasarımı Konferansları’nın konuğu oldu.