atmk-egitim-semineri-haber
ATMK EĞİTİM SEMİNERİ

haberler

 • 08.11.2014 ATMK EĞİTİM SEMİNERİ

  ATMK, 8 KASIM-6 ARALIK 2014 TARİHLERİNDE AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERLERİ’NİN BİRİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEKTİR.

  Aydınlatma Türk Milli Komitesi 1995 yılından bu yana kuruluş amaçları doğrultusunda, ülkemizde aydınlatma disiplininde çalışan ve sektörde yer alan akademisyenleri, üreticileri, tasarımcıları ve uygulamacıları bir araya getirme görevini üstlenirken, ulusal olduğu kadar uluslararası alanda da yapılan çalışmaları değişik ortamlarda duyurarak ilgilileri ile paylaşmakta ve çeşitli toplantılar gerçekleştirmektedir.

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla büyüme gösteren aydınlatma sektöründeki kişileri ve sektör ile ilgilenenleri bilgilendirmek amacı ile ATMK, gelen yoğun istekler doğrultusunda bu yıl bir Aydınlatma Eğitim Seminer Programı düzenlemeye karar vermiştir. Planlanan seminer için; aydınlatmanın temel ilkeleri ve kavramlarının yanı sıra, ışık kaynakları, doğal ışık ve mekansal aydınlatma kurgularını içeren detaylı bir ders programı hazırlanmıştır. Dersler konu üzerinde çalışan akademisyenler ve sektör uzmanları  tarafından verilecek olup, konuya  ilgi duyanlar için kılavuz niteliğinde olacaktır.

  ATMK - AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERİ 2014

  TARİH           

  8 Kasım – 06 Aralık 2014

  SÜRE ve GÜN

  30 saat, Cumartesi 9.30.-17.30

  YER

  İstanbul Teknik Üniversitesi, Taşkışla Binası, Taksim, İstanbul

  EĞİTMENLER

  Prof. Dr. Rengin ÜNVER
  Prof. Dr. Sermin ONAYGİL
  Prof. Dr. Alpin YENER
  Prof. Dr. Mehmet Şener KÜÇÜKDOĞU
  Prof. Müjgan Şerefhanoğlu SÖZEN
  Doç. Dr. Banu MANAV
  Elk. Müh. Dr. Emre ERKİN
  Yük. Mim. Nergiz ARİFOĞLU
  Elk. Müh. Kevork BENLİOĞLU

  KONULAR

  Aydınlatma Tasarımı, Işık ve Görme, Işık Üretimi: Lamba ve Aygıtlar, Aydınlatmada Nicelik, Nitelik ve Standartlar, Enerji Etkin Tasarım ve Doğal Aydınlatma, İç ve Dış Aydınlatma Uygulamaları ve Hesapları